Feb 21Trend News AgencyIMF, Azərbaycan üçün 2031-ci ilə qədər dövlət borcunun mülayim olacağını proqnozlaşdırır
Beynəlxalq Valyuta Fondu (BVF) Azərbaycanda dövlət borcunun 2031-ci ilədək mülayim səviyyədə qalacağını gözləyir.
Feb 21AzerNewsCBA ehtiyatlı pul siyasətini davam etdirəcək, ÜDM artımı yaxşılaşdıqca
Fitch Solutions, 2026-cı ildə Azərbaycan Mərkəzi Bankının ehtiyatlı pul siyasətini davam etdirəcəyini və əsas faiz dərəcəsinin tədricən azaldılmasının gözlənildiyini proqnozlaşdırır.
Feb 21Aze.MediaFitch Solutions Azərbaycanın iqtisadiyyatının 2026-cı ildə 2.5% artacağını proqnozlaşdırır
Fitch Solutions proqnozlaşdırır ki, Azərbaycanın iqtisadiyyatı 2026-cı ildə mülayim artım yaşayacaq, real ÜDM-nin 2025-ci ildən 1.4%-dən 2.5%-ə yüksəlməsi gözlənilir.
Feb 21Trend News AgencyIMF Azərbaycanda ÜDM-in artımını 2031-ci ilədək davam edəcəyini proqnozlaşdırır
Beynəlxalq Valyuta Fondu (BVF) Azərbaycanda nominal ümumi daxili məhsulun (ÜDM) 2031-ci ilədək artmağa davam edəcəyini proqnozlaşdırır.
Feb 21Fineko/abc.azİnflyasiyanın 2026-cı ilin sonuna qədər 5%-ə düşməsi gözlənilir
Azərbaycan Mərkəzi Bankının 2026-cı il ərzində ehtiyatlı monetar siyasəti davam etdirməsi proqnozlaşdırılır, bu da inflyasiyanın həmin ilin sonuna qədər 5%-ə enməsini hədəfləyir.
Feb 21Apa.azAzərbaycanın mərkəzi bankı manatın məzənnəsinin sabitliyini qoruyacaq
Azərbaycan Mərkəzi Bankı 2026-cı ildə ehtiyatlı monetar siyasətini davam etdirməyi planlaşdırır, məqsəd manatın məzənnəsinin sabitliyini təmin etməkdir.
Feb 19Trend News AgencyAnglo Asian Mining Azərbaycanda artan qızıl istehsalını proqnozlaşdırır
AIM-də qeydiyyatdan keçmiş Anglo Asian Mining PLC, Azərbaycanda qızıl, mis və gümüş istehsalına fokuslanmış bir şirkət, ölkədə qızıl istehsalını artırmağı planlaşdırdığını elan edib.
Feb 19Trend News AgencyAzərbaycan Mərkəzi Bankı inflyasiyanın 2026/27-ci illərdə hədəf çərçivəsində qalacağını proqnozlaşdırır
Azərbaycan Mərkəzi Bankı (AMB) 2026 və 2027-ci illər üçün inflyasiya proqnozlarını açıqlayıb və bu illərdə inflyasiyanın hədəf aralığında qalmasının gözlənildiyini bildirib.
Feb 18Modern.azSabahın hava proqnozu 24 dərəcə Selsi temperaturunu proqnozlaşdırır
Milli Hidrometeorologiya Xidməti fevralın 18-i üçün hava proqnozunu elan edib, temperaturun 24 dərəcə Selsi olacağını proqnozlaşdırır.
Feb 14Modern.azAzərbaycan üç gün bahar havası yaşayacaq
Azərbaycanın önümüzdəki üç gün ərzində sabit hava şəraiti yaşaması gözlənilir, əhəmiyyətli dəyişikliklərin baş verməsi gözlənilmir. Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin direktoru Gülşad Məmmədova bu proqnozu təqdim edib.
Feb 14Apa.azTicarət İqtisadiyyatı Azərbaycanın iqtisadi artım proqnozunu yeniləyib
Ticarət İqtisadiyyatı Azərbaycanın iqtisadi artım proqnozunu yeniləyib, APA-İqtisadiyyatın məlumatına görə.
Feb 14Trend News AgencyAzərbaycanın 2026-cı ilin yanvar büdcə gəlirləri proqnozları üstələyib
2026-cı ilin yanvar ayında Azərbaycanın dövlət və konsolidə olunmuş büdcə gəlirləri proqnozları üstələdi. Büdcənin icrası güclü nəticələr göstərdi, gəlirdə əhəmiyyətli artımı əks etdirdi.
Feb 13logos-pres.md2026-cı ilin yanvarında Azərbaycanın iqtisadiyyatı 1.7% artdı
2026-cı ilin yanvarında Azərbaycanın iqtisadiyyatı 1.7% artım göstərərək, ÜDM 9.08 milyard manatə çatdı. Mərkəzi bank 2026-cı il üçün artım proqnozunu da 2.4% olaraq yeniləyib.
Feb 13Report.azAzərbaycan yanvar ayında əhəmiyyətli büdcə artığı barədə məlumat verib
Yanvar ayında Azərbaycanın dövlət büdcəsi gəlirləri 3.7 milyard manat, xərcləri isə 1.4 milyard manat təşkil edib ki, bu da əhəmiyyətli büdcə artığına səbəb olub.
Feb 11Report.azAzərbaycanın Məcburi Sığorta Bürosu investisiya gəlir proqnozlarını üstələyib
Azərbaycanın Məcburi Sığorta Bürosunun Davamlı Maliyyələşdirmə və Zaminlik Fondunun investisiya portfelinin gəliri ilkin proqnozları üstələyib.
Feb 11Azerbaycan24Məcburi Sığorta Bürosunun investisiya gəlirləri Azərbaycanda gözləntiləri üstələyib
Məcburi Sığorta Bürosunun Dayanıqlı Maliyyələşdirmə və Zaminlik Fondunda investisiya portfelinin gəliri ilkin proqnozları üstələyib.
Feb 7Trend News Agency2026-cı ilin yanvar ayında Azərbaycanda işsizlik sığortası gəlirləri artıb
2026-cı ilin yanvar ayında Azərbaycanda işsizlik sığortası haqlarından əldə olunan gəlirlər, keçən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə əhəmiyyətli dərəcədə artmışdır.
Feb 7Trend News Agency2026-cı ilin yanvarında Azərbaycanın qeyri-neft və qaz vergi gəlirləri davamlı artım göstərdi
2026-cı ilin yanvar ayında Azərbaycanda məcburi sosial, işsizlik və sağlamlıq sığortası haqlarından əldə olunan gəlirlər keçən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə davamlı artım nümayiş etdirib.
Feb 6Trend News AgencyAzərbaycanın Dövlət Neft Fondu milli büdcəyə rekord transfert etdi
Azərbaycanın Dövlət Neft Fondu (SOFAZ) milli büdcəyə rekord töhfə verdi ki, bu da güclü maliyyə göstəricilərini və aktivlərinin artımını əks etdirir.
Feb 5Report.azTaleh Kazımov Azərbaycanın valyuta məzənnələri ilə bağlı şişirtmələrə qarşı xəbərdarlıq edir
Azərbaycan Mərkəzi Bankının İdarə Heyətinin sədri Taleh Kazımov, yaxın gələcəkdə Azərbaycan manatı ilə xarici valyutalar arasında gözlənilən dəyişikliklərin olmayacağını bildirdi. O, həmçinin bəzi mütəxəssislərin bu məzənnələr ətrafında lazımsız şişirtmələr yaratmağa meyilli olduqlarını qeyd etdi.
Feb 5Apa.azCBA sədri Azərbaycanın 2026-2027-ci illər üçün iqtisadi artım proqnozlarını paylaşdı
Azərbaycan Mərkəzi Bankının sədri ölkənin ümumi daxili məhsulunun (ÜDM) 2026-cı ildə 2% artacağı və bu tendensiyanın 2027-ci ildə də davam edəcəyini açıqlayıb.
Feb 5Report.azAzərbaycan Mərkəzi Bankı 2026 və 2027-ci illər üçün inflyasiya proqnozlarını yeniləyib
Azərbaycan Mərkəzi Bankı inflyasiya proqnozlarını yeniləyərək, 2026-cı il üçün illik inflyasiya səviyyəsini 5.5%, 2027-ci il üçün isə 4% olaraq proqnozlaşdırıb.
Feb 5Apa.azAzərbaycanın cari hesab surplusunun 2026-cı ilə qədər 3.7 milyard dollar olacağı proqnozlaşdırılır
Azərbaycanın cari hesab surplusunun 2026-cı ilin sonuna qədər 3.7 milyard dollar olacağı proqnozlaşdırılır, bu barədə Mərkəzi Bankın sədri Taleh Kazımov sonuncu mətbuat konfransında məlumat verib.
Feb 2Azerbaycan24Sabah Azərbaycanda güclü küləklər və qar gözlənilir
Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumatına görə, fevralın 2-də Azərbaycanda güclü küləklərin olacağı, bəzi bölgələrdə isə qar yağma ehtimalının olduğu proqnozlaşdırılır.
Feb 1Trend News AgencyING Qrupu Azərbaycanın ÜDM artım tendensiyalarını 2028-ci ilədək proqnozlaşdırır
Azərbaycan iqtisadiyyatının gələcək illərdə mülayim ÜDM artımı görməsi gözlənilir, bu da qeyri-neft sektorlarının güclü performansı ilə diversifikasiya tendensiyası ilə əlaqədardır.